Panelisti

Tomislav Vazdar

Tomislav Vazdar

stručnjak je za kibernetičku sigurnost i umjetnu inteligenciju, te osnivač tvrtke Riskoria Advising & Professional Services d.o.o, koja pomaže organizacijama u zaštiti podataka, upravljanju rizicima te uspostavi umjetne inteligencije u poslovne procese. Njegovo bogato iskustvo uključuje rad na visokim pozicijama u financijskom i proizvodnom sektoru na nekoliko kontinenata, gdje se bavio razvojem strategija za sigurnosnu usklađenost i upravljanjem informacijskim sustavima. Osim svog profesionalnog angažmana, Vazdar je posvećen i edukaciji, posebno kroz vođenje magistarskog programa (MSc) za područje Enterprise Cybersecurity na Open Institute of Technology (OPIT), gdje educira novu generaciju stručnjaka u području sigurnosnih tehnologija.

Vazdar također surađuje s tvrtkom MindStudio AI, gdje djeluje kao strateg za integraciju umjetne inteligencije i kibernetičke sigurnosti. U ovoj ulozi pomaže u razvoju inovativnih AI rješenja koja optimiziraju poslovne procese i unapređuju sigurnosne mjere unutar organizacija. Kroz mentorstvo u MindStudio Academy, prenosi svoje znanje i iskustvo o umjetnoj inteligenciji, s posebnim naglaskom na etičke prakse i transparentnost u primjeni tehnologije.

Pored toga, Vazdar je član upravnog odbora u Disaster Tech Labu, neprofitnoj organizaciji koja razvija tehnološka rješenja za krizne situacije i humanitarnu pomoć. Njegova uloga uključuje savjetovanje o umjetnoj inteligenciji i kibernetičkoj sigurnosti u kriznim uvjetima, gdje doprinosi uspostavi komunikacijskih mreža i poboljšanju sigurnosnih protokola u pogođenim područjima.

;
Alen Beganović

Alen Beganović

CISM, CGEIT, konzultant je s preko 20 godina iskustva u financijskoj industriji u području sigurnosti i informatike, od čega je 12 godina bio CSO najveće banke u RH i regiji (Chief Security Officer – osoba odgovorna za fizičku i informacijsku sigurnost, business continuity management i anti-fraud) i to od samog osnivanja ove funkcije pa do vođenja sektora. Radio je u European Banking Federation Cybersecurity Working Group kao predstavnik Hrvatske udruge banaka, predavač na EuroCACS, ISACA CSX i FSEC konferencijama, te je sudjelovao na brojnim projektima kao npr. stjecanje statusa kvalificiranog izdavatelja certifikata (prema eIDAS), sukladnost GDPR regulativi, sukladnost zahtjevima PSD2, specifikacija i arhitektura anti-fraud alata i alata za upravljanja identitom i autorizacijama u informacijskom sustavu. Vlasnik je tvrtke Ethernaut Information Technologies, specijalizirane za informacijsku sigurnost i postizanje sukladnosti s regulativom (DORA, GDPR, PSD2, PCI DSS, eIDAS).

;
Ivica Tonči Krvavica

Ivica Tonči Krvavica

diplomirani je inženjer elektrotehnike, MBA, CISM, CDPSE s bogatim iskustvom rada u IT-ju na implementaciji i integraciji poslovnih sustava što mu omogućava da može uspješno sagledati poslovanje tvrtki i s poslovnog i s tehnološkog aspekta te  dati relevantne prijedloge vezane uz zaštitu poslovanja od prijetnji i rizika.

Tijekom rada osobitu pažnju posvetio je razvoju novih sustava i implementaciji sigurnosnih rješenja, usklađivanju poslovanja s regulatornim zahtjevima te uspostavi kontinuiteta poslovanja.  Osobito važnim smatra podizanje razine otpornosti poduzeća razvojem procesa upravljanja incidentima i kriznim situacijama  koje nastaju kao posljedica kibernetičkih napada.

Nakon dugogodišnjeg rada na vodećim pozicijama u  financijskoj instituciji i velikom poslovnom sustavu  na poslovima organizacije i upravljanja informacijskom i kibernetičkom sigurnošću, odlučio je posvetiti se prenošenju znanja i iskustva kao savjetnik za kibernetičku sigurnost u  vlastitom poduzeću AdviseCy d.o.o..

Zajedno s kolegama koji dijele slična razmišljanja i poglede na nove  tehnologije i ulogu kibernetičke i informacijske sigurnosti pomaže  organizacijama i poduzećima koje  prolaze digitalnu transformaciju da svoje poslovanje  zaštite od prijetnji i rizika koje donosi digitalizacija kojima su izloženi.

Smatra da suradnja s kolegama iz drugih poduzeća  i institucijama od posebnog značaja na podizanju razine svijesti o važnosti informacijske i kibernetičke sigurnosti  ima veliku važnost ne samo u poslovnom veći   i privatnom životu.

Sudjelovao je u radu EU odbora za kibernetičku sigurnost na podizanju razine sigurnosti u poslovanju financijskih institucija,  dijeljenju  informacija o važnim  sigurnosnim događajima, novim prijetnjama te trendovima  u razvoju informacijske i kibernetičke sigurnosti. Posjeduje certifikate CISM i CDPSE od organizacije ISACA, za upravljanje informacijskom sigurnošću i privatnošću  podataka.

;
Renato Grgurić

Renato Grgurić

voditelj je Službe kibernetičke sigurnosti Ravnateljstva policije,
Ministarstvo unutarnjih poslova RH

;
Milan Parat

Milan Parat

izvršni je direktor Korporativne sigurnosti i Chief Security Officer PBZ Grupe.

Rođen je u Šibeniku, diplomirao je na Elektrotehničkom fakultetu u Zagrebu.

Karijeru započinje 1994. godine u Privrednoj banci Zagreb. 1997. godine počinje se baviti sigurnošću informacijskih sustava te ubrzo postaje voditelj Odjela informacijske sigurnosti (CISO) u PBZ-u. Pod njegovim vodstvom implementirani su sigurnosni sustavi kartičnog poslovanja Privredne banke Zagreb, telefonskog i Internet bankarstva, platnog prometa i PKI infrastruktura kao i ostali sigurnosni sustavi Banke.

Od 2008. godine Milan Parat je izvršni direktor Korporativne sigurnosti i Chief Security Officer PBZ Grupe.

Pored toga, od 2012. godine predsjednik je Odbora za sigurnost Hrvatske udruge banaka.

Od 2014. godine predstavnik je Hrvatske u Radnoj grupu za cyber sigurnost (Cyber Security Expert Group) Europske bankovne federacije (EBF).

;
Nataša Glavor

Nataša Glavor

pomoćnica je ravnatelja za Nacionalni CERT-a (CERT.hr), sektora u CARNET-u osnovanog sukladno Zakonu o informacijskoj sigurnosti kao nacionalno tijelo za prevenciju i zaštitu od računalno-sigurnosnih prijetnji javnih informacijskih sustava u Republici Hrvatskoj čiji je primarni zadatak obrada računalno-sigurnosnih incidenata s ciljem očuvanja kibernetičke sigurnosti u Republici Hrvatskoj.

Uz poslove prevencije od računalno-sigurnosnih prijetnji i reakcije na incidente, kad se prijetnja ipak ostvari, sa svojim timom radi na prilagođavanju i razvoju nacionalne platforme za prikupljanje, analizu i razmjenu podataka o kibernetičkim prijetnjama i incidentima prema zahtjevima regulative koja pokriva područje kibernetičke sigurnosti.

Članica je radne skupine za izradu zakona o kibernetičkoj sigurnosti i pripadajućih podzakonskih akata. Aktivna je u nacionalnoj i međunarodnoj zajednici kibernetičke sigurnosti.

Diplomirala je matematiku, smjer računarstvo na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Certificirana je za lead auditora prema normi ISO 27001:2013.

;
Aristides Fernandez

Aristides Fernandez

Senior Partner Solutions Architect koji dolazi iz AWS-a (Amazon Web Services), gdje radi s korisnicima u Europi, na Bliskom istoku i u Africi. S više od 12 godina iskustva u industriji, Aristides donosi jedinstvenu kombinaciju stručnosti na području telekomunikacija i cloud tehnologija, a posebno u područjima kao što su sigurnost, migracija te umjetna inteligencija i strojno učenje.

;
Nedeljko Matejak

Nedeljko Matejak

iskusni je menadžer i arhitekt tehničkih rješenja s više od 28 godina iskustva u dizajniranju i implementaciji tehnologija podatkovnih centara. Njegova stručnost obuhvaća Microsoft i Linux operativne sustave, rješenja za sigurnosno kopiranje, SAN infrastrukturu, servere, mreže, sigurnost, tehnologiju virtualizacije, cloud rješenja i okruženja temeljena na kontejnerima.

Tijekom svoje karijere, Matejak se bavio od klasičnog servisiranja hardvera pa sve do dizajna i implementacije enterprise datacentra rješenja, te servera i virtualizacije. Vjeruje da je prolazak kroz sve segmente IT posla ključan za inženjere kako bi u potpunosti razumjeli poslovne dimenzije i potrebe korisnika.

Posjeduje veliko iskustvo u upravljanju ljudima, s naglaskom na mentorstvo, vođenje i otključavanje punog potencijala zaposlenika. Njegova trenutna pozicija direktora tehnoloških rješenja i usluga u tvrtki Comping d.o.o. dodatno je učvrstila njegova znanja i iskustva u planiranju i kreiranju poslovnih strategija, s naglaskom na optimizaciju poslovnih procesa i prilagodbu tržišnim trendovima.

Vrlo često se nalazi u ulozi posrednika između korisnika i dobavljača gdje osigurava da obje strane ostvare uspjeh. Kontinuirana komunikacija s korisnicima omogućuje mu razumijevanje njihovih poslovnih potreba, identificiranje i smanjenje rizika te iskorištavanje potencijala koje nudi moderno IT okruženje. Suradnja s dobavljačima sastoji se u kreiranju sadašnjih i budućih rješenja prilagođenih korisnicima, pružajući im najbolju tehnologiju prema njihovim potrebama.

;
Igor Velimirović

Igor Velimirović

direktor je Informatike u kompaniji PharmaS. Diplomirani inženjer elektrotehnike sa 25+ godina radnog iskustva. Tijekom rada radio je na poslovima od planiranja, dizajna, implementacije i održavanja različitih informacijsko-telekomunikacijskih sustava i ICT infrastrukturnih servisa pa do poslova implementacije poslovnih rješenja različitih namjena. Kroz karijeru radio je u više gospodarskih sektora, od akademsko-istraživačkog, industrije proizvodnje i distribucije roba široke potrošnje, bankarstva i farmaceutske industrije.

Kroz rad na održavanju i razvoju poslovnih rješenja i ICT infrastrukturnih servisa u različitim kompanijama imao je priliku upoznavati se s tehničko-organizacijskim aspektima rada na kibernetičkoj sigurnosti sustava. Također ima iskustva u procesno-tehničkom usklađenju ICT poslovnih rješenja i internih kompanijskih procesa s različitim regulatornim okvirima, pa tako i onima iz područja kibernetičke sigurnosti.

;
Dario Kovačko

Dario Kovačko

zaposlen je više od 20 godina u tvrtci Medical Intertrade d.o.o., od čega posljednjih 6 godina na poziciji Tehničkog direktora IT službe. Kroz karijeru je stekao bogato iskustvo u razvoju i upravljanju IT infrastrukturom, implementaciji sigurnosnih politika te optimizaciji tehnoloških rješenja s ciljem podrške poslovnim potrebama kompanije.

Odgovoran je za razvoj i implementaciju IT strategija, upravljanje tehnološkim resursima te osiguranje usklađenosti IT sustava s industrijskim standardima i regulatornim okvirima. Aktivno surađuje s Upravom kompanije na donošenju strateških odluka i usklađivanju IT operacija s poslovnim ciljevima, s posebnim fokusom na sigurnost podataka i kibernetičku sigurnost.

Uloga uključuje pokretanje i nadzor IT projekata, upravljanje infrastrukturom, razvoj novih tehnologija i procesne automatizacije.

;
Antonija Matić

Antonija Matić

diplomirana je ekonomistica te doktorica znanosti iz znanstvenog područja društvene znanosti s iskustvom u bankarstvu i programima i projektima EU. Prvo radno iskustvo stječe u bankarstvu. Od 2002. godine radi kao pripravnik u Primus banci d.d. Zagreb (osobni bankar, voditelj poslovnice). Od 2006. godine radi u Hypo grupi Alpe Adria, gdje je radila do 2015. godine na različitim funkcijama (koordinatorica projekata i procesa u Odjelu upravljanja kreditima i depozitima, suradnica u timu za štednju i depozite, suradnica u naplati), a posebno iskustvo stječe kao financijska savjetnica za mala i srednja poduzeća . Od 2015. radi na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku, najprije kao predavačica, a zatim kao voditeljica Odjela za znanost, umjetnost, projekte i programe Europske unije i međuinstitucionalnu suradnju. Na toj poziciji stječe iskustvo kao koordinatorica te financijska menadžerica na EU projektima (Kreativna Europa, Erasmus+, Interreg). Također je bila član organizacijskih timova međunarodnih konferencija te koordinator različitih nacionalnih projekata. Od 2024. godine radi u Carnetu kao voditeljica službe za poslove pružanja financijske potpore Europske unije (trećim stranama) u sektoru Nacionalno koordinacijsko središte za industriju, tehnologiju i istraživanja u području kibernetičke sigurnosti.

;
Franjo Balukčić

Franjo Balukčić

rukovoditelj je Službe za poslovnu integraciju i sigurnost u Direkciji HZZO-a te savjetnik za informacijsku sigurnost u HZZO-u

Diplomirao na pravnom studiju Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Od 2010. godine radi u Hrvatskom zavodu za zdravstveno osiguranje (HZZO), gdje tijekom godina obavlja različite poslove i funkcije, a od početka 2019. godine radi na radnom mjestu rukovoditelja Službe za poslovnu integraciju i sigurnost u Direkciji HZZO-a, te obavlja dužnost savjetnika za informacijsku sigurnost prema Zakonu o informacijskoj sigurnosti, kao i povjerljive osobe prema Zakonu o zaštiti prijavitelja nepravilnosti.

Uz položen državni stručni ispit te stečeno ovlaštenje za obavljanje poslova zastupanja u osiguranju, posjeduje i certifikat menadžera korporativne sigurnosti Hrvatske udruge menadžera sigurnosti, kao i certifikate iz područja informacijske i kibernetičke sigurnosti, te zaštite osobnih podataka, a polaznik je i specijalističkog studija Sigurnosna politika RH na Fakultetu političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu.

U pogledu kompetencija i profesionalnog interesa i djelovanja usmjeren je na područje zdravstvenog osiguranja, upravljanja u javnom sektoru, internih kontrola u javnom sektoru, zaštite osobnih podataka, poslovne sigurnosti, informacijske i kibernetičke sigurnosti te nacionalne sigurnosti.

>